platnosci elektroniczne kasynowe

Komputerowe, bukmacherskie zadały sportowe w Internecie i słownik pojęć

Lubisz komputerowe bukmacherskie zadały sportowe w Internecie w wersji online? Zatem powinieneś poznać pewne określenia.
Słowniczek pojęć:

 1. 1 2 X – to oznaczenia kolejno na zwycięstwo gospodarzy, zwycięstwo gości, remis

 2. Akumulator – inaczej nazywany combo, ako, zakład złożony to zakład gdzie na jednym kuponie umieszczamy więcej niż jeden zakład przeważnie o wyższym prawdopodobieństwie trafienia zdarzenia i gdzie zakłady mnożone są przez siebie dając w rezultacie większe wygrane niż w przypadku pojedynczego zakładu.

 3. Autsajder – najczęściej nazywany tak przez bukmacherów zawodnik/drużyna nie mający szans na wygraną. Przeważnie spotykamy się tu z wysokimi kursami.

 4. Back – stosowany przeważnie na giełdzie zakładów oznacza typ gdzie wystąpienia konkretnego wyniku/rezultatu jesteśmy pewni. Przeciwieństwem Back jest Lay.

 5. Bankier – inaczej pewniak to określenie zdarzenia w którym jesteśmy pewni że „wejdzie na 100%”. Stosowany często w zakładach systemowych jak 3z4, trixie w celu zwiększenia prawdopodobieństwa wygranej.

 6. Bonus powitalny – zazwyczaj przy pierwszej rejestracji bukmacher oferuje różnego rodzaju bonusy przeważnie dodatkowe darmowe pieniądze na grę.

 7. Bookie – inaczej bukmacher czyli firma/osoba która ustala kursy oraz przyjmuje zakłady.

 8. Cash Back – opcja u bukmachera która gwarantuje nam zwrot w przypadku przegranej. Stawkę zwrotu ustala bukmacher.

 9. Combo – patrz akumulator, ako.

 10. Dead Heat – termin oznaczający zdarzenie gdzie więcej niż jeden zawodnik może zająć to samo miejsce. Stosowany w turniejach oraz zawodach.

 11. Dokładny wynik – obstawiasz dokładny wynik np. 2:0. Im mniej prawdopodobny wynik tym większy jest kurs.

 12. Ex aequo – mowa tu o zdarzeniu gdzie dwóch lub więcej zawodników uplasuje się na tych samych miejscach.

 13. Faworytem – określamy drużynę lub zawodnika która według bukmachera ma większe szanse na wygraną i automatycznie kurs jest niższy.

 14. Freebet – to tzw. zakład za darmo często oferowany przez danego bukmachera. Gdy wygramy pieniądze są dopisywane do naszego konta natomiast w przypadku przegranej nic nie tracimy.

 15. Giełda zakładów – to miejsce gdzie bukmacher występuje jako pośrednik między zakładami zawieranymi przez graczy. Mówiąc prosto tutaj użytkownicy zakładają się między sobą. Giełda daje szerokie możliwości uczestniczenia w świecie bukmacherskim np. możesz sprzedawać i kupować zakłady sam ustalać kursy które kupią inni gracze.

 16. Handicap – inaczej spread, pointspread to zakład w którym niejako drużynie teoretycznie słabszej doliczone są dodatkowe punkty na początku zdarzenia. W praktyce wygląda to tak: drużyna silniejsza A gra ze słabszą B. Bukmacher dodaje na starcie drużynie B +2 bramki. Wynik kończy się rezultatem 1-0. Jednak kto postawił na drużynę B wygrywa, gdyż wirtualnie to ona zyskała przewagę w postaci 2 bramek.

 17. Head to head – (kto lepszy) typowanie, który z dwóch podanych zawodników osiągnie lepszy rezultat końcowy np. kto zdobędzie więcej punktów, zajmie wyższą lokatę.

 18. Konto u bukmachera – wpłacamy i wypłacamy z niego pieniądze. To stąd pobierana jest kwota na wniesione przez nas zakłady.

 19. Kurs – ustalany przez danego bukmachera to mnożnik postawionej przez nas sumy pieniędzy w przypadku wygranej. Im wyższy kurs tym większa jest wygrana.

 20. Last Minute + zakład umieszczony przez bukmachera w ostatniej chwili przed zdarzeniem.

 21. Lay – tym mianem określany jest typ który jest przez nas wykluczony jako wygrana. Stosowane na giełdzie zakładów.

 22. Live Betting – funkcja umożliwiająca wnoszenie zakładów w trakcie trwania spotkania, kursy zmieniają się wraz z rozwojem wydarzeń.

 23. Livescore, Live Scoring – wyniki na żywo.

 24. Oddsmaker – Osoba odpowiedzialna za wystawianie kursów na zdarzenia.

 25. Outsider – tym mianem określony jest zawodnik lub drużyna, który według bukmachera przegra. Zazwyczaj są na niego wyższe kursy.

 26. Progresja – bardzo popularny termin oznaczający ciągłe podwajanie stawki aż do momentu wygranej.

 27. Push – nierozstrzygnięty zakład.

 28. Stawka – kwotą jaka przeznaczysz na konkretny zakład.

 29. Typer – Osoba grająca w zakładach bukmacherskich.

 30. Value bet -zakład który według szacunków źle ocenił bukmacher i dał wysoki kurs.

 31. Wygrana brutto – całkowity zysk/wygrana łącznie z wniesioną stawką.

 32. Wygrana netto – całkowity zysk/wygrana minus wniesiona stawka.

 33. Zakład pojedynczy – zakład na jedno zdarzenie, nie połączony z innymi zakładami.

Sprawdź juz teraz nasze komputerowe, bukmacherskie zadały sportowe w Internecie a zanajdziesz je w kasynach które promujemy w naszym serwisie.

kasyna on-line
Scroll To Top