platnosci elektroniczne kasynowe

Co ma wspólnego wróżba z kasynem ?

Ludy pierwotne do dziś żyjące w lasach Amazonii trudnią się wróżeniem z fusów, rzuconych kości i patyczków. Trudno uwierzyć, że wróżby maja coś wspólnego z dzisiejszym kasynem, przecież hazard zasadniczo kojarzy nam się z pieniędzmi,

wygranymi bądź przegranymi. A jednak, idąc powoli drogą ewolucji, można z łatwością prześledzić ten proces, aż dostrzeżemy zbieżność z dzisiejszymi grami hazardowymi. Początkowo wróżby służyły do czytania myśli i zamierzeń bożych. Zaczęto przyjmować pewne znaki za pewnik danego zdarzenia. W ten sposób zapoczątkował się symbol, znak. I tak właśnie z każdym wiekiem, hazard przyjmował coraz bardziej skomplikowane oblicza.

Powstały karty do gry, i różne zasady grania w nie. Z czasem powstały znane nam do dziś i popularne gry hazardowe. Powstał poker potem amerykański poker, brydż czy blackjack Wszystko po to by się bogacić i przy okazji dobrze bawić, ponieważ to są główne korzyści, jakie przynosi nam hazard. Na koniec człowiek wymyślił sobie kasyna, czyli miejsce, w którym we wszystkie te gry można było grac od rana do nocy, i od nocy do rana. Tam na początek królowały kości, jako główna gra hazardowa, a stąd to już prosta droga do hazardu.

Człowiek szybko zorientował się, że kości mogą również służyć dobrej zabawie, jaką daje hazard, ale mogą także być źródłem korzyści. Te zalety gier hazardowych szybko zauważono już w Starożytności. Tak właśnie wykorzystywali je między innymi żołnierze greccy w słynnej Troi, którzy nudząc się okropnie zaczęli grać w takie pierwotne gry hazardowe na pieniądze. Z czasem w ludzkim umyśle zaczęły powstawać pomysły na różne inne zasady i gry hazardowe.
Zobacz także

kasyna on-line
Scroll To Top